gry planszowe rodzinne > Polowanie na robale
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Polowanie na robale

Polowanie na robale

Dopadł cię głód? Zapraszamy na pieczone robale :-)

cena:

59.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 7
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Egmont
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Czy robale mogą być sympatycznie? Te występujące w grze Polowanie na robale jak najbardziej tak! Gracze wcielają się w role kurczaków walczących o jak najlepsze porcje robali znajdujących się na ruszcie. Kto zdobędzie ich najwięcej, wygrywa grę. Zabawny temat gry idealnie pasuje do tej niezwykle wciągającej i emocjonującej gry, która z pewnością spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Gra była nominowana do Japan Boardgames Prize 2005!

 

Zawartość pudełka:

  • 16 plytek z porcjami pieczonych robali (plytki o wartosciach od 21 do 36)
  • 8 kostek (na kazdej z nich jest robal i od 1 do 5 oczek).

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2012-02-01 ciekawa nauka matematyki autor: scheherazade

Jako gra służąca celom rozrywkowym, szczególnie dla tej starszej części graczy, plasuje się na pozycji średniej. Dla młodszych graczy (od 7 lat) potrafi stać się ulubioną grą. Pod warunkiem, że liczba graczy nie przekracza 4 osób. Grać można w pełnym składzie i cały mechanizm funkcjonuje bardzo dobrze, jednak czas oczekiwania na swoją kolejkę bywa tak długi, że znudzenie potrafi zniszczyć wszelkie chęci na dalsze rozgrywki. W grze nie ma mowy o strategii, planowaniu, próbach przechytrzenia przeciwników. Rządzi tu losowość, którą w niewielkim stopniu ograniczają decyzje gracza. Zwycięzcę trudno wytypować praktycznie do końca rozgrywki, tym bardziej, że ilość płytek w stosach nie przekłada się na ostateczny wynik. Zasady są bardzo proste i intuicyjne. Knizia jak zwykle dopracował mechanikę, która jest sztucznie oprawiona w tematykę. Mnie to jednak w jego grach nie przeszkadza. Przy Polowaniu na robale można odpocząć, pośmiać się, spędzić czas w miłym towarzystwie. Można też polubić matematykę. I właśnie przez tę ostatnią wzmiankę bardzo sobie cenię tę grę. W trakcie gry zgodnej z regułami, dzieci uczą się: układania płytek ze wzrastającą wartością, pojęć większy-mniejszy, dodawania i odejmowania, prostego mnożenia na grupach kostek o jednakowych oczkach, szacowania (ile jeszcze przydałoby się oczek). Starsze dzieci mogą dodatkowo sumować liczby z płytek. Elementy gry pozwalają też na tworzenie różnych zabaw
matematycznych.
dodano: 2010-11-17 Polecam autor: monga

jako grę rodzinną nawet bardzo polecam i w tej kategorii wystawiam zdecydowane 5. Jednak Polowanie na robale może być także grą imprezową, miłym przerywnikiem między cięższymi pozycjami a także grą na 7 osób (czasami ciężko znaleźć grę na tyle osób, gdy chce się zagrać razem przy jednym stoliku). W tej kategorii oceniłabym grę na mocne 4. Można się przy niej pośmiać, powygłupiać, a także porozmawiać ponieważ nie wymaga skupienia i podejmowania ciężkich decyzji. Negatywna interakcja polegająca na wzajemnym podkradaniu sobie płytek (z której to interakcji w wariancie rodzinnym możemy śmiało zrezygnować) niewątpliwie podnosi jej atrakcyjność dla starszych graczy. Do tego solidne wykonanie pozwalające na grę przy jedzeniu, picu czy w plenerze oraz atrakcyjna cena czynią z niej pozycję, którą warto się zainteresować jeżeli szukamy tego typu lekkiej gry - umilającej spędzany wspólnie czas a do tego nie angażującej bardzo graczy.

Oczywiście w przypadku gry z dziećmi zaangażowanie ze strony dzieci jest dużo większe - trzeba sprawnie dodawać w zakresie do 40, przewidywać co się stanie jeśli będę rzucał dalej, jakie mam szanse uzyskać lepszy kafelek a jakie stracić kolejkę - dorosły wykonuje to prawie automatycznie, dziecko im młodsze tym więcej czasu poświęci na swoją kolejkę. Ze swojej strony jeszcze raz gorąco polecam zakup - warto !
dodano: 2010-06-06 pyszne robale autor: ronin86

Wspaniała gra towarzyska. Świetnie sprawdza się na spotkaniach z przyjaciółmi i rodziną. Gra przeznaczona także dla najmłodszych – jedynym ograniczeniem jest umiejętność wykonywania podstawowych obliczeń matematycznych. Sam widziałem sześciolatków ogrywających dorosłych w Robale na festiwalu gier planszowych. Nieskomplikowane zasady pozwalają szybko wprowadzić nowych graczy w rozgrywkę. Bardzo ładnie wykonane kostki, przedstawiające Robale, na pewno wszystkim się spodobają. Dodatkowym plusem jest krótki czas rozgrywki, około 20-30 minut, dlatego świetnie nadaje się jako rozgrzewka przez główną grą wieczoru. Pomimo tego, iż gra jest ładnie wykonana to składa się z niewielu elementów (szesnaście „kostek z Robalami” i 8 kości). Dlatego niektórym mogłoby się wydawać, iż cena jest niewspółmierna do zawartości gry. Jednak Robale są warte swojej ceny. Brak innych minusów.
dodano: 2010-04-02 autor: leser

Robale polecam przede wszystkim osobom potrzebującym gry mobilnej. W polowanie możemy sobie zagrać dosłownie wszędzie, kostki i płytki są odporne na wodę, ziemię tudzież ketchup i inne niezbyt przyjazne większości planszówek substancje. Gra jest szybka, wesoła i emocjonująca, bez wątpienia warta swojej ceny, choć nie należy raczej do tytułów, w które chce się grać non-stop. Jest to przyjemny "chwilerek" i nic więcej.
dodano: 2010-03-04 przekąska wśród gier autor: Isadora

Strategia, trochę matematyki, dużo sprytu i odrobina szczęścia w kościach. Miły sposób na spędzenie wieczoru lub zakończenie popołudnia gier. Często gramy najpierw w Osadników, a potem, na dokładkę jeszcze rundkę Robali, bo to gra szybka i zabawna. Można w nią grać z dziećmi, które już potrafią dodawać do 100. Emocji też nie brakuje. Poleca cała moja rodzina!
dodano: 2009-09-13 Polecam!!! autor: Azazel1984

Gra zadziwia prostotą wykoniania. Mamy kilka kostek ala domino i osiem kostek do rzucania. Pierwszą miłą niespodzianką jest wykonanie. Kostki z robaczkami są wykonane z dobrego tworzywa przez co przyjemne jest już trzymanie ich w ręku. Dodatkowo osiem kosteczek ma na sobie robaczka, który jest nie tylko klimatyczny ale w grze wrecz niezbeddny. Instrukcja jak zwykle nienormalna, poplatana, ale gre mozna zrozumiec juz po paru rzutach koscia.
Od Robakow nie mozna sie oderwac. Zaczelismy grac w 3 osoby ok 19 a po 3 nad ranem juz nie widzielismy kto ile ma oczek na kostce czy gdzie jestesmy, mimo tego gry nie dalo sie przerwac. Partie rozgrywane sa blyskawicznie, mozna pocwiczyc szybkie dodawanie. Co najlepsze gra nie polega jedynie na zbieraniu robaczkow, waznym elementem jest zabieranie robakow innym graczom :)

GRA CUDNA! POROWNYWALNA DO CARCASSONE
dodano: 2009-07-20 ekstra autor: monka

Gra o ciekawej tematyce :o)) zasady są proste i nie skomplikowane.. Rozgrywka toczy się sprawnie i szybko. Z uwagi na fakt iż kości są elementem składowym tej gry nie można opracować strategii działania. Wyrzucone wartości mogą ją na starcie "zakasować". W szybkim tempie można stać się właścicielem tłuściutkich robali jednak fakt posiadania ich w dużej ilości w ogóle nie świadczy o wygranej. Zwrot akcji może nastąpić po jednej kolejce. Osobiście przeżyłam to na własnej skórze. Uzbierane płytki z robalami piętrzące się przede mną zniknęły do następnego mojego rzutu :o))
dodano: 2008-12-07 Coś dla miłośników turlania autor: neurasthenic

O co chodzi:
Gracze starają się zebrać jak najwięcej porcji pieczonych robali. Robaki zdobywa się poprzez żuty 8 kostkami k6, które zamiast szóstki mają rysunek robaka wartego 5 pkt. Po każdym rzucie gracz zamraża kości jednego rodzaju (np. wszystkie czwórki albo wszystkie robaki) i jeśli chce rzuca ponownie pozostałymi kostkami znowu odkładając kości jednego rodzaju, niezamrożonego wcześniej. Jeśli gracz zdecyduje się zakończyć rzuty, bierze płytkę odpowiadającą liczbie punktów jakie posiada na odłożonych kościach. Jeśli natomiast gracz po rzucie nie ma do odłożenia żadnych kości (wszystkie liczby, które wypadły podczas aktualnego rzutu odłożył już wcześniej), to oddaje płytkę z wierzchu uzbieranego stosu.

Wykonanie:
Gra wykonana jest porządnie. Niewielkie ale solidne pudełko, kości, mimo wielu rozegranych gier, nie starły się, płytki z robakami są wykonane z ciężkiego, przyjemnego w dotyku tworzywa i są bardzo wytrzymałe. Gra idealnie nadaję się na grę podróżną, można w nią grać niemal w każdych warunkach. Cena za całość jest do przyjęcia - nie jest duża, ale jak za 8 kości i 16 płytek nie jest też atrakcyjna.

Wrażenia z gry:
Jest to typowa lekka gra kościana, w której jeśli nie masz szczęścia, to nie wygrasz. Oczywiście trzeba odkładać mądrze kości by mieć szansę na dobry wynik, istnieje element zarządzania ryzykiem, można też próbować tak odkładać kości by mieć jak największe szanse podebrania płytek przeciwnikom, ale los odgrywa tutaj bardzo znaczącą rolę i nic na to nie poradzimy. Gra ma proste zasady, które można wytłumaczyć każdemu w 2 minuty i bardzo dobrze nadaje się do gry z dziećmi (dzieci mogą przy grze dobrze wyćwiczyć dodawanie). Dorosłym gra też może przypaść do gustu - są spore emocje przy rzutach i podbieraniu sobie nawzajem płytek, do tego gra na prawdę wciąga. Rozgrywka może trwać od 10 minut nawet do godziny w zależności od liczby graczy, przy większej ich liczbie trzeba dosyć długo czekać na swoją kolejkę. Nam najprzyjemniej grało się w 3-4 osoby. Polowanie na Robale polecam wszystkim, którzy lubią turlać kośćmi i lubią lekkie, przyjemne gry.
dodano: 2008-09-17 dziubdziub OK autor: Veridiana

Super gierka na szybką rozgrzewkę lub równie szybkie zakończenie posiedzenia przy stole. Leciutkie kości nie tłuką o stół i nie rozlatują się "nie wiadomo gdzie". Płytki z robalami dotykowa uczta!
Dla fanów gier w kości - jak znalazł. Niemniej, bez przesadyzmu z emocjami... ;)
dodano: 2008-08-19 FAJNA, PRZYJEMNA GRA autor: EdiKo

Robale jak najbardziej mogą być sympatyczne i dawać dużo radości. Szczególnie te z wysokimi numerami, a o te nie jest wcale tak łatwo. Mimo dużej losowości - 8 kostek, mozna sobie opracować jakąś strategię wygrywającą, którą czasem burzy zabrany przez przeciwnika klocek z góry uzbieranego stosiku. Ale to przecież tylko gra i jest bardzo dużo śmiechu oraz zabawy. Gra praktycznie dla każdego kto potrafi liczyć, czyli także dla dzieci nawet przedszkolnych. Dobra gra do wciągnięcia w planszówkowe hobby różnych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym jakże przyjemnym zajęciu jakim są gry planszowe. Prosta, łatwa do wytłumaczenia i przyjemna. Oczywiście kupujcie i grajcie.