czas gry: ok. 10 min.

wydawca: Trefl

wersja językowa: polska

Opis

Aby skutecznie chronić północną granicę Imperium Rzymskiego, Cesarz Hadrian nakazuje budowę muru obronnego, tym samym dzieli Brytanię na pół...
Kaledończycy (ówcześni Szkoci) są z tego powodu, rzecz oczywista, wściekli! Poszczególne klany, wiecznie skłócone między sobą, natychmiast podejmują decyzję o zniszczeniu Muru Hadriana i ruszają do ataku!   Rzymianie do domu! to szybka, zabawna i zadziorna gra karciana dla 1-3 graczy na około 10 minut.

Recenzje naszych klientów:

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną

dodano: 2016-06-29 Mała, szybka, sprytna autor: flowermaiden

"Rzymianie do domu" to przyjemna mała gra karciana, w której gracze zagrywając zakryte karty próbują przechytrzyć przeciwnika i zdobyć forty. Każdy ma do dyspozycji karty klanów z 9 wojownikami. Każda z kart ma swoją zdolność oraz siłę od 1 do 9. Kto zdobędzie najwięcej fortów ten wygrywa (ewentualnie kto zdobędzie 3 najgorsze forty o ujemnej wartości wygrywa:-). Niektóre karty fortów również mają swoje zdolności, które trzeba brać pod uwagę przy decyzji. Czy rzucić do danej bitwy wojownika o większej sile, a może o jakiejś ważnej zdolności, a może odpuścić jedną bitwę by wygrać wojnę? A co postanowi zrobić przeciwnik?

Bardzo mi się spodobała ta gra. Zasady można przyswoić w 5 minut, rozgrywka trwa 10 minut. Rozmiar pudełka jest kompaktowy, więc gra ta idealnie nadaje się do zabrania w podróż, czy też można mieć ją pod ręką wychodząc na spotkanie ze znajomymi czy rodziną. Dodatkowo bardzo przypadła mi do gustu oprawa graficzna. Pierwsze skojarzenia miałam z serią komiksów o Asterixie, którą darzę wielkim sentymentem. Kreska oraz humorystyczna instrukcja i opisy umiejętności wojowników czy fortów wprowadza atmosferę "z przymrużeniem oka" pasującą do tak krótkiej, zwartej gry.
Skalowalność jest w porządku, ale trzeba wziąć pod uwagę, że najwięcej strategii jest w 2 osoby, a najwięcej nieprzewidywalności i zaskoczeń w 4 osoby. Jak dla mnie - jest okej we wszystkich wariantach.