gry planszowe karciane > Teomachia
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Teomachia

Teomachia

Wojna bogów. Gra karciana osadzona w mitoligicznym klimacie

cena:

65.00 49.00 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 49)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: od 30 do 60 min.

wydawca: Fabryka Gier Historycznych

wersja językowa: polska

Opis


Gdy walczą bogowie, krew maluczkich leje się jak woda. Teomachia pozwoli ci wcielić się w starożytne bóstwo i na jedną godzinę stać się panem życia i śmierci oddanych wyznawców. Przyświecał ci będzie jeden cel: zmiażdżyć przeciwnika i przybliżyć się o kolejny krok do niepodzielnej władzy nad światem. Dobierając karty modlitw i mocy będziesz stopniowo budować swoją siłę. Jako bóg lub bogini będziesz wysyłać swoich wiernych do bitwy, budować ich rękami świątynie i zsyłać plagi na niewiernych. W każdym rozdaniu staniesz przed trudną decyzją: czy postawić wszystko na jedną kartę i wesprzeć swoich wyznawców, czy ich opuścić, oszczędzając siły, ale też skazując ich na pewną śmierć? Jeśli nie ustąpisz, huragan zetrze się z zarazą, ulewne deszcze ugaszą ściany ognia, a wspólnoty wiernych będą topnieć z każdą chwilą. Kiedy wróg straci ostatniego proroka, a nieliczni pozostali wierni odwrócą się od niego, przyjdzie czas na odpoczynek i wsłuchanie się w triumfalny śpiew twoich wyznawców. Zwyciężyłeś w wojnie bogów -€“ Teomachii!   Teomachia to gra karciana przeznaczona dla 2 osób. Każdy z graczy wciela się w jedno z bóstw pochodzących ze starożytnych mitologii. Każdy z bogów dysponuje zupełnie inną mocą, wspieraną dodatkowo przez karty mitów. Główną siłą w grze stanowią nasi wyznawcy, których będziemy posyłać do kolejnych starć z wiernymi przeciwnika. Używając kart modlitw i rozbudowując swoją talię w trakcie rozgrywki gracze będą starali się pozbawić swojego przeciwnika jego wyznawców.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2019-05-07 za dużo grzybów w barszcz autor: Miszon

Grałem w wersję ulepszoną dodatkami (Mitologia Słowiaństwa, Mity Cthulhu), w każdym czuć było, że autorzy krok po kroku grę czynią lepszą, ale zasadniczo niewiele dobrego o grze można powiedzieć.
- gra dwuosobowa (mimo że gra przecież pierwotnie była taka, dopiero dodatki to zmieniły) nie ma praktycznie sensu: blef nie działa (trudno blefować, kiedy przeciwnik dość szybko, poznaje naszą talię), zwykle jeden z graczy szybko zdobywa przewagę i stopniowo masakruje przeciwnika (zdarzyły mi się 3 czy 4 partie, gdzie przez całą grę jeden z graczy nie wygrał ANI JEDNEGO rozdania!)
- można odpaść w trakcie, co w przypadku jeśli gramy na więcej niż 2 osoby (a moim zdaniem tylko tak ma sens), jest dość bolesne. Bo co, mamy przez czasem nawet godzinę patrzeć, jak inni grają dalej?
- deckbuilding nie działa: co to za budowanie talii, kiedy zdobywamy co rozdanie JEDNĄ kartę? Zanim dostaniemy odpowiednio dużo kart, by zmodyfikować znacząco startową rękę, gra się potrafi skończyć
- dużo kart w talii, które wolno wchodzą na stół, co znacząco podnosi losowość. W jednej z partii, ponieważ grałem bogiem mającym mocny bonus przy zagrywaniu konkretnego rodzaju kart, postanowiłem na nich oprzeć swoją talię. Cóż z tego: przez całą grę na stole nie pojawiła się do zakupu ANI JEDNA karta tego typu!
- grę BARDZO ciężko się tłumaczy, ponieważ nie można tłumaczyć żadnej z faz w oderwaniu od innych, tych przy każdym elemencie gry trzeba praktycznie opowiedzieć od razu o całej grze (wszystko się zazębia, co z jednej strony jest dobre, ale z drugiej utrudnia tłumaczenie), co sprawia że przedstawianie zasad nowym graczom jest strasznie męczące i czasochłonne
- w grze jest masa mechanik (draft, deckbuilding, blef, itp.), ale w sumie żadna z nich dobrze nie działa, ale zwiększają próg wejścia w rozgrywkę, co sprawia że trudno grę przedstawić początkującym. Choć całościowo zasady nie są jakoś megaskomplikowane

Na plus: grafiki i ogólny klimat.

Zasadniczo niestety nie polecam, aczkolwiek za każdym razem jak patrzyłem na pudełko (i nie chodzi o grafikę, akurat pudełko ma średnią), to zachęcało mnie do otworzenia i zagrania znowu, bo "może tym razem będzie lepiej", więc coś w tej grze jednak jest. Niestety, nigdy nie było lepiej, wielka szkoda.
dodano: 2015-05-21 dobra gra autor: michal007

Teomachia to dobra polska gra. Dziwi mnie brak komentarzy i mała popularność tej gry. To czterosobowa karcianka licytacyjna z bardzo dobrze dopracowanym mechanizmem licytacji, fajnymi kartami mocy a dla fanów klimatów fantasy/mitologii dodatkowym plusem będzie tematyka.
Gra nie jest długa, przygotowanie do gry jest krótkie. Cena jest niewysoka, a więc zachęcająca. Karty bogów są różnorodne,przez to rozgrywka jest ciekawsza.
zalety gry:
-licytacja jak w pokerze
-ciekawe grafiki i zdolności kart
-mitologia słowian w nowej wersji (ukarze się w niedługim czasie)
-dobra mechanika (zmienna-na początku licytacja na końcu walka:))
wady:
-brak balansu w bogach (proponuję grać bez)
-mała regrywalność (szybko się nudzi)
-niełatwa w tłumaczeniu zasad (zwłaszcza wsród nowych graczy)
-instrukcja powinna być napisane bardziej zrozumiale zwłaszcza dla osób
zaczynjących przygode z grami planszowymi
Na koniec najpierw sprawdzić zanim się kupi,mi akurat gra przypadła do gustu (mojej żonie i dziecku nie więc gra okazyjnie trafia na stół )