gry planszowe dla dzieci > Boso albo w ostrogach
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Boso albo w ostrogach

Boso albo w ostrogach

Układanka i gra z postaciami z całego świata

cena:

25.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 4 lat

wydawca: Granna

wersja językowa: polska

Opis


Gra składa się z 64 kart, które po ułożeniu tworzą 16 portretów dzieci z różnych stron świata. Dla młodszych jest to układanka, dla starszych dwie gry losowe. Komentarz etnograficzny dołączony do gry wzbogaca wiedzę dzieci o innych kulturach, uczy rozumieć tradycję i jej związki warunkami życia.

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2011-08-07 Memory w ciekawszym wydaniu autor: Maciek_P

Mam tą grę jeszcze w starym wydaniu, kiedy to nazywała się "Sombrero, czy melonik" i z tego co widzę mój egzemplarz różni się tylko nazwą i kolorem pudełka. Jednakże opis na tej stronie nijak się ma do reguł znanych mi i mojej rodzinie.
Zasady obowiązują u mnie w domu są następujące - dobieramy główę postaci (losowo), reszta elementów leży zakryta i rozłożona na stole, podobnie jak ma to miejsce w memory. Następnie gra przebiega dokładnie tak jak we wspomnianym memory, odsłaniamy naprzemiennie (każdy po kolei) po jednym kartoniku i jeśli trafimy to dokładamy je do naszej postaci przedłużając naszą turę. Natomiast jeśli nam się nie poszczęści, to kolejny gracz stara się skompletować swoją postać. W trakcie rozgrywki próbujemy zapamiętać gdzie leżą części poszczególnych postaci. Po uzupełnieniu całego ludzika dobieramy nową głowę. Wygrywa ten kto ułożył największą liczbę postaci. Do gry dołączona jest kostka sześcienna, jednak nigdy z niej nie korzystałem.
Gramy w tą grę z całą rodziną od czasu do czasu, już od 15 lat i jeszcze nam się nie znudziła. Jest to prosta, ładnie wykonana gra rodzinna, nie tylko przeznaczona dla małych dzieci. Jeśli chodzi o element edukacyjny to moim zdaniem ważniejsze jest samo ćwiczenie pamięci przez maluchy niż dołączony (bądź co bądź ciekawy) komentarz etnograficzny. Polecam!